تاریخچه برنج

تاریخچه برنج

تاریخچه برنج به هزاران سال قبل بر میگردد. در قدیم ، مردم براین عقیده بودند که برنج هدیه و پاداشی از طرف خداوند می باشد. هنوز نیز در بعضی تمدن ها مردم بر این باورند . در دنیا حدود 700 نوع مختلف برنج وجود دارد . کشورهای آسیایی حدود 90% از برنج دنیا را تولید می کنند.

برنج یکی از اجزای سالم رژیم غذایی می باشد و به هیچ عنوان نباید این غذا را از رژیم حذف نمود . برنج منبع غنی کربوهیدرات های پیچیده و فاقد سدیم و کلسترول می باشد . برنج کالری کمی دارد و فاقد چربی می باشد. سه چهارم لیوان برنج، حدود 160 کالری انرژی دارد. 

 

فواید مصرف برنج

مصرف صحیح برنج برای افرادی که دچار سوء تغذیه شدید می باشند ، بسیار مفید است . مصرف برنج موجب کاهش تری گلیسرید خون و کاهش فشار خون می گرددو موجب افزایش مقاومت نسبت به انسولین می شود و برای بیماران دیابتی بسیار مفید است . همچنین مصرف 2 بار در هفته غلات و یا دانه های سبوس دار (مانند برنج قهوه ای ) برای خانم های یائسه ای که دارای کلسترول بالا، فشار خون بالا و دیگر نشانه های بیماری قلبی هستند ، بسیار مهم و مفید می باشد. 

 

 

کاهش وزن با برنج

بر اساس مطالعات به دست آمده ، افرادی که غلات را به شکل سبوس دار (یا بدون اینکه فرآیندی روی آنها صورت گرفته شده باشد) مصرف کنند، کاهش وزن در این افراد مشهود می باشد. پس برای لاغر شدن به خود زحمت ندهید ، بلکه برنج قهوه ای مصرف کنید.

تحقیقات نشان داده است غذاهایی که دارای *شاخص گلیسمی * کمی هستند ، نسبت به غذاهایی که دارای چربی کمی می باشند، موجب کاهش وزن بیشتری می شوند. همچنین غذاهایی که دارای شاخص گلیسمی کمی می باشند ، شامل کربوهیدرات هایی می باشند که به سرعت جذب نمی شوند از قبیل : برنج ، نان گندم سیاه و دیگر غلات و دانه ها برای کاهش وزن بهتر است.

برای کاهش وزن با برنج ، فعالیت بدنی و ورزش را فراموش نکنید. بیایید به همگان آموزش دهیم که برای کاهش وزن نباید برنج را کنار گذاشت. همه نعمات خدا برای سلامتی مفید است ، اما باید به اندازه و کم ، مصرف شوند.