مصاحبه ماهنامه زیتون با شرکت ارمغان تجارت :

مصاحبه ماهنامه زیتون با شرکت ارمغان تجارت :

1-            با توجه به کمبود تولید برنج در کشور ، سالانه مقداری برنج از سایر کشورها وارد می شود ، نظر شما راجع به این اقدام دولت چیست ؟ و چه تأثیری بر روی تولید داخلی دارد ؟

با تشکر از طرح این موضوع  جواب شما را با ارائه برخی آمار و ارقام داخلی عرض می نمایم ، همانطور که می دانید کشور عزیزمان ایران ، از جمعیت حدود 75 میلیون نفر برخوردار است . با توجه به اعلام منابع رسمی در ایران مصرف سرانه برنج بین 35 تا 40 کیلوگرم در سال است ، که این میزان با توجه به آمارهای صادره از سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی (FAO)  معادل 2.5 برابر متوسط کشورهای توسعه یافته است. بد نیست بدانید سرانه جهانی مصرف برنج بالغ بر 56.9 کیلوگرم در سال است و این رقم برای کشورهای در حال توسعه 67.9 کیلوگرم و برای کشورهای توسعه یافته 12.4 کیلوگرم اعلام شده است.

حال با توجه به میزان مصرف برنج در کشور ، در جهت تأمین آن بایستی از توایدات داخل و مازاد برآن وارد کنیم . این امر یکی از علل وارد کردن برنج به کشور می باشد که ناشی از کسری تولید در برنج است. به نقل از انجمن صنفی برنج ایران امسال حدود دو میلیون و ۲۵۰ هزار تن برنج در کشور تولید شده است بنابراین دولت محترم با توجه به سیاست های بازرگانی تنظیم بازار جهت جلوگیری از افزایش قیمت ها ، اقدام به مجوز ورود واردات تحت شرایط خاص با رعایت کیفیت و استانداردهای بهداشتی می نماید . بنابراین این اقدام دولت از یک طرف برای کمک به تنظیم بازار بوده است که مردم بتوانند به راحتی و با قیمت مناسب کالای اساسی خود را تهیه نمایند اما از طرف دیگر تأثیری که بر تولید داخلی می گذارد بدین ترتیب است که عدم بکار گیری دانش روز دنیا در مراحل کاشت ، داشت و برداشت و واردات بی رویه باعث نگرانی هایی برای کشاورزان می شود که انگیزه های تولید را از آنان می کاهد که این امر با عنایت  به فرمایش رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) "کشاورزی محور استقلال است " مناففات دارد که امید داریم با پیشنهادهایی که در ادامه می آید بتوانیم محصولات کشاورزی خود را صادر نماییم .

2-            در حال حاضر وضعیت بازار برنج در کشور را چطور ارزیابی می کنید ؟

در حال حاضر وضعیت بازار برنج همچون سایر اقلام اساسی دیگر در وضعیت خوبی قرار دارد همچون گذشته برنج ایرانی از همان ابتدا دارای قیمتی زیادتری نسبت به برنج خارجی برخوردار بوده و به طور معمول مردم بخاطر همین مزیت قیمی ترجیح می‌دهند که برنج‌های خارجی را استفاده کنند. ببنابراین بدین وسیله شایعه کمبود برنج پاکستانی را در بازار تکذیب می کنم چرا که برخی ها فکر می کردند با افزایش نرخ ارز با کمبود و یا گرانی خیلی زیاد برنج مواجه خواهند بود و  این در حالی است که برنج پاکستانی به وفور در بازارهای خوار و بار استان برای خرید و فروش وجود دارد.

3-            چندی است که دولت برنامه هایی برای افزایش تولید برنج و رسیدن به خودکفایی در تولید این محصول عنوان می کند ، این طرح را چطور ارزیابی می کنید ؟

شرکت بازرگانی ارمغان تجارت با سابقه بیش از 15 سال در امر صادرات و واردات مواد غذایی در ایران از این طرح بسیار استقبال می کنیم ، چرا که در حال حاضر یکی از پرفروش ترین محصولات ما برنج پنج ستاره ارمغان ایرانی است که از قیمت مناسب و متوسط بازار نیز برخوردار است . اما اینکه دولت بتواند این طرح بخوبی انجام داده و به نتایج مورد انتظارش دست یابد بایستی نکاتی را مدنظر داشته باشد . در مورد برنج های داخلی واقعیت آن است که هزینه تولید برنج های ایرانی بالا بوده و نباید صرفا برنج کاران را عامل این گرانی دانست.بلکه مجموعه عواملی هستند که باعث افزایش قیمت تمام شده این محصول استراتژیک در ایران می شوند .به نقل از کارشناسان محترم کشاورزی که جای تقدیر و تشکر از تحقیقات با ارزش این عزیزان دارم ، چند عامل باعث می شود که بتوان، هزینه تولید را کاهش داد که 3 اصل مهم، در این زمینه نقش اساسی دارند. عواملی مانند کاهش ضایعات، افزایش تولید برنج و مراحل تکمیلی و جانبی بعد آن و کاهش هزینه های مؤثر در تولید عوامل مذکور هستند. برای رفع مشکل، نخست کافی است تا مراحل کاشت، داشت، برداشت و بعد از برداشت برنج را بررسی کنیم. در همه این مراحل به خصوص در مرحله برداشت و بعد از برداشت ضایعاتی داریم. ضایعات برنج طی این مرحله در خوشبینانه ترین حالت حدود 15درصد است که خود باعث افزایش هزینه تولید می شود. از اصلی ترین مراحل این بخش، کارخانه های شالیکوبی هستند که نیاز به اصلاح ساختار و به روز شدن تکنولوژی دارند که حمایت دولتمردان را می طلبد.بنابراین می توان با بالا بردن ظرفیت مزارع در تولیدات مختلف همچون برنج ، میزان هزینه تولید را کاهش داد. هزینه های عوامل مؤثر در تولید، مانند کارگر و نهاده ها نیز از دیگر موارد افزایش قیمت تمام شده برنج است. همه می دانیم که هزینه اصلی تولید برنج، هزینه کارگری است که همه ساله نیز روبه افزایش است. تسطیح و تجهیز و نوسازی و یکپارچه سازی اراضی، توسعه مکانیزاسیون و به کارگیری ماشین آلات فنی درهمه مراحل کاشت، داشت و برداشت برنج می تواند نیروی انسانی را به نیروی ماشینی تبدیل کرده و از هزینه تولید بکاهد، ضمن اینکه ثابت شده است که مکانیزاسیون، خود عاملی در افزایش عملکرد وتولید است. همچنین بایستی ضرورت اصلاح الگوی مصرف آب در شالیزارها را در نظر گرفت ، بطوریکه تولید برنج در هر هکتار به ۱۲ هزار متر مکعب آب نیاز دارد ولی ما در کشورمان بالای ۱۵ هزار متر مکعب آب مصرف میکنیم و با توجه به این‌که ایران کشور کم‌آبی است نیازی بیشتر به تحقیقات کارشناسان مهندسی کشاورزی دارد که راه حلی برای مشکل هدر رفتن آب در سطح شالیزارها کنند .

 

4-            تفاوت قیمت برنج داخلی با برنج های خارجی وارداتی به خاطر چیست ؟ و آیا همین عامل مهمترین دلیل اقبال مردم به خرید برنج های وارداتی نیست ؟

اولین دلیل افزایش قیمت برنج داخلی نسبت به برنج خارجی زیاد بودن قیمت تمام شده برنج داخلی می باشد که علل این گران بودن در بالا بدان اشاره شد .اما اگر بخواهیم از دید اقتصاد کالایی به این قضیه نگاه کنیم برنج داخلی و برنج خارجی دو کالای جانشین هم می باشند ، بدین معنا که با افزایش قیمت برنج داخلی در فصلی از بازار ، قیمت برنج خارجی نیز افزایش پیدا می کند که این عامل یکی از پارامترهای افزایش قیمت برنج خارجی می باشد . دلیل اصلی افزایش قیمت برنج خارجی نوسانات نرخ ارز است که بطور مستقیم بر قیمت تمام شده کالا اثر می گذارد.

در عین حال با توجه به شرایط اقتصادی حال حاضر که مردم گریبانگیر آن هستند ، هر خانواده ای با توجه به اینکه به دنبال حداکثر کردن مطلوبیت خود می باشد در انتخاب کالاها و خدمات سعی در مصرف متعادل قیمت و کیفیت کالا می کند که در این میان با توجه به پایین بودن قیمت برنج های خارجی نسبت به برنج داخلی رغبت بیشتری به خرید برنج خارجی وجود دارد ، چرا که کمتر کسی می تواند منکر طعم ، رنگ و مزه خوشمزه برنج ایرانی باشد . قسمتی از این میل خرید هم می تواند به تغییر ذائقه مردم باشد چرا که خرید برنج های خوش ظاهر وارداتی را ترجیح می دهد و البته باید به مصرف کننده ایرانی گفت، طول برنج، دلیل بالابودن کیفیت نیست.

5-            پیشنهاد شما برای بهبود این روند چیست ؟

پیشنهادات زیادی از طرف انجمن های مرتبط ، اتحادیه ها ، کشاورزان و کارشناسان مطرح شده است ولی دغدغه ای برای حل آنان نیست . در صورتی که بتوانیم با تغییر در دیدگاه های سنتی و تعهد بیش از پیش به چشم انداز 1404  و ترسیم استراتژی های بلند مدت و جاری سازی آن که نقشی والاتر از خود نوشتن استراتژی دارد می توانیم علاوه بر خود کفایی به صادرات محصولات کشاورزی خود برسیم . برخی از پیشنهادات خود را بطور مختصر به عرض می رسانم : استفاده از سهمیه مقداری واردات،شفافیت سیاست های پولی و مالی دولت در جهت پیش بینی متغییرهای اقتصادی،ایجاد پایگاه اطلاعات تنظیم بازار،کاهش ضایعات‏ برنج از طریق نوسازی صنعت شالی‏کوبی، استفاده از برنامه اعتبار محصول،کاهش انحصار تجارت(واردات)برنج و ...‏ از مهمترین  راهکارهای بهبود بازار برنج  می‏باشند.به امید روزی که همه با هم و کنار هم و به مقابل هم برای ایرانی جاودان و پرافتخار بتوانیم صادر کننده نخست محصولات کشاورزی و غذایی در دنیا باشیم . ان شاءالله