ته چین مرغ و بادمجان شیرازی

ته چین مرغ و بادمجان شیرازی 

مواد لازم :

برنج ارمغان: 5 لیوان . سینه مرغ: 3 عدد . بادمجان: 3 عدد . شکر: 2 قاشق غذاخوری . زرشک: 100 گرم

آب مرغ: 1 لیوان . زرده تخم مرغ: 2 عدد . ماست پر چرب: 1 لیوان . زعفران دم کرده: مقدار لازم

 

طرز تهیه : سینه های مرغ را با 1 عدد پیاز ، نمک ، زرد چوبه و چند لیوان آب داخل قابلمه بریزید و بپزید سپس خرد کنید و کنار بگذارید.

بادمجان ها را پوست بگیرید و به اندازه ای که میخواهید برش بزنید ، روی بادمجان ها نمک بپاشید و 30 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا آب اضافی بادمجان ها خارج شود سپس در روغن سرخ کنید.

برنج ارمغان  را 30 دقیقه قبل از پخت خیس دهید ، برنج ارمغان را با چند لیوان آب و مقداری نمک داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد و نرم شود سپس آبکشی کنید ، زرشک را در آب گرم خیس دهید تا نرم شود سپس زرشک و شکر را با مقداری کره تفت دهید.

داخل کاسه ای ماست ، زرده های تخم مرغ ، مقداری زعفران دم کرده و نمک را با 1/2 برنج ارمغان آبکش شده مخلوط کنید ، ته قابلمه روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید و نصف پلو زعفرانی را داخل قابلمه بریزید و با پشت قاشق فشار دهید تا مواد خوب فشرده شوند.

زرشک ، بادمجان سرخ شده و مرغ ریش ریش شده را اضافه کنید ، برنج سفید ارمغان را روی مواد بریزید و در انتها با باقی مانده برنج ارمغان زعفرانی روی برنج ارمغان سفید را بپوشانید ( میتوانید کل برنج را زعفرانی کنید ).

حرارت را زیاد کنید تا برنج ارمغان بخار کند سپس 1 لیوان آب مرغ را روی برنج ارمغان بریزید ، حرارت را کم کنید و در قابلمه را بگذارید و به مدت 1 ساعت اجازه دهید برنج ارمغان بپزد ، پس از پخت برنج ارمغان را بصورت قالبی داخل ظرف برگردانید و سرو کنید.