دلمه کلم

دلمه کلم

 

مواد لازم:

لپه ‎ ۱/۲ پیمانه
رب گوجه ‌فرنگی ۱ قاشق غذا خوری

برنج ۱/۲ پیمانه
روغن ۱/۲ پیمانه
گوشت (چرخکرده) ۵۰۰ گرم
زردچوبه ۱ قاشق مربا خوری
کلم پیچ ۱ عدد
زعفران (دم کرده و غلیظ)
۲ قاشق سوپ خوری
سرکه (قرمز) ۲ قاشق سوپ خوری
شکر ۲ قاشق سوپ خوری
نمک و فلفل و زرد چوبه به مقدار لازم

✍️طرز تهیه:

ابتدا لپه را با مقدار کمی روغن تفت میدهیم و بعد با آب و نمک میپزیم و بعد آن را داخل آبکش میریزیم.برنج را شسته و داخل آبکش قرار میدهیم تا آب اضافی آن خارج شود.
تابه را روی حرارت گذاشته داخل آن کمی روغن می‌ریزیم. پیاز خردشده را درون روغن تفت می‌دهیم تا طلایی شود. سپس گوشت، نمک و فلفل را افزوده و کمی تفت میدهیم تا رنگ گوشت تغییر کند.
لپه، برنج، زردچوبه، سرکه، شکر و زعفران به مواد افزوده و کاملا هم می‌زنیم تا خوب مخلوط شود.زیر شعله را کم میکنیم و درب غذا را میگذاریم و تا ۵دقیقه به مواد زمان میدهیم تا خوب بپزند و بعد شعله را خاموش میکنیم تا مواد کمی سرد شود.
کلم پیچ را به چهار قسمت تقسیم کرده، برگ‌ها را از هم جدا نموده و می‌شوییم. داخل یک قابلمه بزرگ آب ریخته و روی حرارت می‌گذاریم. وقتی که آب به جوش آمد کمی نمک داخل آن ریخته و کلم برگ را درون آب‌جوش می‌ریزیم.
بعد از چند دقیقه و وقتی کلم‌ها نرم شد آنها را داخل آبکش ریخته و کمی آب سرد روی آن می‌ریزیم. داخل یک قابلمه کمی روغن، نمک و آب ریخته کف آن را با برگ‌های کلم پخته می‌پوشانیم. سپس از مواد گوشتی داخل هر برگ کلم ریخته و آن را به صورت بقچه پیچیده و سفت میکنیم و در قابلمه می‌چینیم.
روی دلمه‌ها دو پیمانه آب، سه قاشق غذاخوری روغن ، رب گوجه و کمی نمک می‌ریزیم و روی آن را هم کلم برگ می‌گذاریم و به مدت یک ساعت بر روی حرارت ملایم می‌پزیم.