ویژگی برنج با کیفیت ایرانی چیست؟

ویژگی برنج با کیفیت ایرانی چیست؟

همیشه می گویند برنج کهنه بهتر از برنج نو است برای همین برنج ها قدیمی گران تر از برنج های محصول امسال هستند. علت این مسأله نیز این است که برنج هم مانند هر دانه دیگری در ابتدا مقداری آب دارد که پس از برداشت و خشک کردن آن ، آب درونش تبخیر می شود . وقتی دانه برنج خشک ، سفت و فشرده باشد هنگام پختن به خود آب جذب می کند و حجمش اضافه می شود و به اصطلاح ری می کند. این در حالیست که برنج نمدار ری نمی کند، از یک پیمانه برنج ری دار خوب حدود 3 پیمانه چلو در می آید ، برای همین است که صرف با خرید برنج کهنه است و طبیعتاً نتیجه ای نیز که از آن حاصل می شود ، بهتر است.

 

 

تشخیص دادن اینکه چه برنجی مرغوب است ، خودش تخصص می خواهد ولی یک اصل کلی می گوید برنج اعلای انباری ، خشک ، باریک ، سخت و نیمه بلوری است و زیر دندان به آسانی خرد نمی شود. پس هنگام خرید برنج چند دانه از آن را زیر دندان له کنیدو وقتی این کار با سختی انجام شد معلوم است که برنج نو نیست .

برای تشخیص عطر و طعم برنج نیز یک مشت کوچک از آن را میان کف دو دست، خوب بمالید و روی آن بدمید و یا به اصطلاح *ها* کنید و سپس بو بکشید اگر برنج عطر داشته باشد خودش را نشان میدهد.

بیشتر برنجهای موجود در بازار دانه های شکسته یا به اصطلاح نیمدانه دارند که پس از پخت بر کیفیت برنج اثر می گذارند. پس اگر می خواهید برنجی یکدست و بدون نیمدانه داشته باشید کمی از آن را در کف دست بریزید و سپس دقت کنید که از میان دانه ها چند درصد نیمدانه است. با این آزمایش یکدست بودن برنج (یعنی مخلوط نبودن) را هم می توانید معلوم کنید. این نکته مهمی است و یکدستی برنج بسیار اهمیت دارد زیرا مدت پخت هر برنج با نوع دیگر فرق دارد و برنج مخلوط را نمی توان خوب از آب درآورد.

یادتان باشد پس از خرید، برنج باید در جای خشک انبار شود. گرمای عادی تابستان به برنج صدمه نمی زند ولی رطوبت آن را خراب می کند پس محل انبار کردن برنج باید دور از هرگونه آب و رطوبت باشد . انواع آفت ها ممکن است داخل برنج شوند ، ازآن تغذیه می کنند و درون دانه های آن تخم بگذارند . برای جلوگیری از حمله این آفت ها می توان مقداری نمک کوبیده روی برنج ریخت و آن را زیرو رو کرد تا لایه ای از نمک روی دانه های برنج را بپوشاند، همچنین میتوان روی ظرف برنج را با پارچه پوشاند تا هم بخار آب از آن خارج شود و هم آفت تازه ای داخل آن نشود.